ІНФЕКЦІЙНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Інфекційне відділення є структурним підрозділом лікарні. Це спеціалізоване відділення, яке

забезпечує кваліфіковану допомогу з інфекційних хвороб.
Розміщується в окремому двохповерховому типовому боксованому приміщенні та призначене для госпіталізації хворих різних вікових груп та різними інфекційними хворобами.
 В інфекційному стаціонарі здійснюється не тільки повноцінне лікування хворого, але і його надійна ізоляція, що забезпечує припинення подальшого поширення інфекції. Основна вимога, що висувається до інфекційного відділення - захист від внутрішньолікарняного зараження хворих і медперсоналу.
Принцип роботи інфекційного відділення -поточно-пропускний-забезпечує роз'єднання хворих при їх надходженні і розміщенні в стаціонарі в залежності від виду збудника. З моменту надходження до виписки пацієнти не повинні контактувати з іншими інфекційними хворими тому кожного хворого направляють у відповідні бокси, наприклад бокс  для кишкових інфекцій, інфекцій верхніх дихальних шляхів і т. д. в структурі відділення функціонує 3 бокси та 17 напівбоксів.
Для індивідуального прийому кожного пацієнта у відділенні існує приймальний бокс, який призначений для прийому і сортування пацієнтів з різною патологією. Інфекційний хворий входить в приймальний бокс там відбувається його лікарський і сестринський огляд і ретельна санітарна обробка, після якої пацієнт надходить у відповідний лікувальний бокс відділення.
Мельцерівський бокс складається з тамбура _ предбоксника,  палати, санітарного вузла з ванною та шлюзу для персоналу; деякі з них мають гарячу воду.
Для передачі з коридорів в бокс їжі влаштована спеціальна шафа. Завдяки такому плануванні боксу коридор відділення можна розглядати як нейтральну зону, а в боксах створюється можливість ізолювати хворих з різними інфекціями. Бокси  проектовані на 2 ліжка. Напівбокс складається з тих же приміщень, що і бокс, але не має зовнішнього входу (виходу) з тамбуром.
Виписка хворих можлива не раніше обов'язкових термінів ізоляції при зникненні клінічних симптомів захворювання та при негативних результатах бактеріологічного дослідження. Кратність останнього залежить від спеціальності і місця роботи хворого.
Відвідування хворих рідними або знайомими в інфекційних відділеннях, як правило, не допускається.
Співробітники відділення:                                                                                 
-завідуюча відділенням – лікар – інфекціоніст Антонюк С.С.,
- старша медична сестра – Шведа А.В.
-маніпуляційна медична сестра,
- 4 палатних медичних сестри,
-сестра господиня,
- 4 молодших  м/с палатних,
-молодша м/с буфетниця,
- молодша м/с прибиральниця.
За минулий 2018 рік в інфекційному відділенні проліковано 666 пацієнтів різних вікових груп та з різними діагнозами. Виписано 651 хворий. За цей самий період 2017 року дані показники дещо менші: госпіталізовано – 604, а виписано – 635 хворих.
Щодо основних нозоформ, які надходили до відділенні хотілось би відмітити, що станом на кінець 2018 року залишалась неблагонадійною епідситуація щодо захворюваності на вірусний гепатит А (19 хворих в 2017 році та 13 – в 2018р.);  велика кількість хворих на керовану інфекцію – кір. Кількість хворих в 2018 році значно збільшилась -  27  випадків серед дорослого населення   та 22 дитини, а в 2017 році 10 дорослих та 3 дітей відповідно, на жаль ці показники не зменшуються. Але  в 2018 році зменшилась кількість хворих на ГРВІ, вірусні гепатити та ГЕК, але збільшилась кількість хворих на пневмонії, тонзиліт, сальмонельоз,цироз, цукровий діабет. Майже на однаковому рівні знаходиться дизентерія, туберкульоз. Відмічались випадки скарлатини (3), алергічного дерматиту. 
Також у відділення продовжують шпиталізуватися хворі інших профілів. Поступають з підозрою на інфекційне захворювання, але діагноз не завжди підтверджується.

Завідуюча відділенням

Антонюк Світлана Сергіївна


Пост медичного персоналу

Чергова зміна

Маніпуляційна