Клініко-діагностична лабораторія

Клініко-діагностична лабораторія – це структурний підрозділ КНП СВГРР «Роздільнянська ЦРЛ».

Лабораторія розташована на першому поверсі окремого двоповерхового корпусу лікарні. До складу лабораторії входять такі відділи: гематологічний, загальноклінічний, біохімічний, імунологічний та кабінет досліджень на КСП (кислотостійкі палички або мікобактерії туберкульозу).

Лабораторія виконує дослідження:

Гематологічні (загальний аналіз крові, лейкоцитарна формула, тромбоцити, ретикулоцити, гематокрит і т. д.)

Загальноклінічні ( загальний аналіз сечі, жовчні пігменти, уробілін, проба Нечипоренко, проба Амбурже, проба Земницького, дослідження на приховану кров, капрограма, яйця гельмінтів, найпростіші, демодекс, грибки і т. д.)

Біохімічні  (люкоза, загальний білок, печінкові проби, холестерин, трансамінази, лужна фосфатаза, α-амілаза, сечовина, креатинін, сечова кислота, ревмопроби, коагулограми)

     Імунологічні дослідження  (групи крові, резус-належність, антитіла)

 

Всі дослідження виконуються з використанням сучасного лабораторного обладнання (біохімічні аналізатори, коагулометр, аналізатор для виявлення збудника туберкульозу.)

 

Крім того, в лабораторії з серпня 2018 року функціонує система

GENE XPERT, що дає змогу діагностувати туберкульоз на генетичному рівні., а також виявляти стійкість збудника туберкульозу до лікування.

 

Колектив лабораторії – це спеціалісти вищої категорії, з великим досвідом роботи. Всі спеціалісти удосконалюють свої знання кожні 5 років на курсах підвищення кваліфікації.

В лабораторії функціонує система внутрішньолабораторного контролю якості, також лабораторія бере участь в міжлабораторному контролі якості.